Ważnym aspektem podczas przygotowywania terenu pod fundamenty, budowę jest precyzyjna lokalizacja budynku na działce. Na etapie projektowania budynku doradzamy w usytuowaniu budynku na działce. O ile to możliwe, staramy się doradzić jak najlepiej, żeby unikać niepożądanych, negatywnych oddziaływań środowiska na użytkujące go osoby.

Projektujemy, doradzamy i wykonujemy każdy rodzaj fundamentów. Posiadamy własny sprzęt do prac związanych z plantowaniem, wykopami jak i końcową kosmetyką. Mamy kilka sposobów na odpowiednie dobranie fundamentu do budynku, uwzględniając warunki terenowe jak i indywidualne zapotrzebowanie inwestora. Pierwszym z nich są bloczki betonowe pod domki gospodarcze i altany ogrodowe.

Kolejnym rodzajem fundamentów są stopy fundamentowe, które idealnie nadają się pod domki letniskowe, letnie jak i całoroczne oraz niektóre mieszkalne do 70 m2. Stosuje się pod pojedyncze słupy lub pod kilka słupów, kiedy są rozstawione w niedalekiej odległości od siebie. Najczęściej mają kształt prostopadłościanu o podstawie kwadratu- gdy słup ściskany osiowo lub prostokąta- gdy słup jest dodatkowo zginany.

Ławy fundamentowe są jednym z dwóch rodzajów fundamentu stosowanego w domach mieszkalnych powyżej 70 m2. Ławy fundamentowe to najbardziej popularna metoda posadowienia domów jednorodzinnych. Są poszerzeniem spodu ścian fundamentowych. Najczęściej wykonuje się je z betonu, rzadziej spotyka się ławy żelbetowe. Najczęściej mają przekrój prostokątny.

Budowa wszystkich budynków mieszkalnych rozpoczyna się od stworzenia fundamentów. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się płyty fundamentowe. Jest to wygodna alternatywa dla posadowionych na gruncie ław. Płytę fundamentową charakteryzuje możliwość wszechstronnego zastosowania. Z pewnością jest to jeden z rodzajów fundamentów, który dobrze przenosi obciążenia i może zostać wykonany na gruntach niespoistych.

Podłoga w domu o konstrukcji szkieletowej tak naprawdę niczym się nie różni od tych, które układa się w budynkach murowanych. Ma przede wszystkim być stabilna, wytrzymała i trwała, aby przez wiele lat mogła służyć w nienaruszonym stanie. To jak będzie wyglądała, zależy od naszych możliwości finansowych, roli jaką ma pełnić oraz upodobań.