Podbitka dachowa zwana też podsufitką to bardzo ważny element wykończenia połaci dachowej. To niezbędne elementy każdego budynku.

Spełnia ona rolę estetyczną i jest także elementem zabezpieczającym krokwie i folię dachową przed działaniem warunków atmosferycznych. Cechują się bardzo szerokim zastosowaniem m.in. do wykończenia powierzchni, takich jak: ściany, sufity, poddasze, nadbitki dachowe, podbitki dachowe. Podbitki montuje się na ostatnim etapie budowy. Bez problemu można je dobrać tak, żeby pasowała do elewacji domu, dachu lub orynnowania. Podbitka drewniana to najstarszy sposób zabezpieczenia okapu. Wykorzystuje się w tym celu deski świerkowe, sosnowe lub modrzewiowe, które można pomalować bejcą barwiącą na wybrany kolor i przed zamontowaniem polakierować. Podbitkę mocuje się do krokwi lub przymocowanego do nich rusztu.

Oferujemy:

podbitka z świerku skandynawskiego o profilu E w gr. 12x121, 14x121, 19x146

podbitka z świerku skandynawskiego o profilu C w gr. 19x146

Boazeria, elewacje i podbitk i- wykończ ścianę tak, jak chcesz. Profesjonalnie wykonana podbitka dachowa jest wyposażeniem niezwykle odpornym na eksploatację czasu. Nawet po wielu latach użytkowania zachowa świeżość oraz dobry stan techniczny. Nie trzeba będzie się, więc martwić o to, że za kilka lat będziemy zmuszeni wymieniać podbitki na nowe z powodu ataku pleśni, grzybów, wilgoci. Deski na podbitkę dachową powinny mieć około 20 mm grubości. Zwykle mocowane są do krokwi na desce okapowej lub od razu przy ścianie.