Projekt Budowlany Gotowy lub Indywidualny
 
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId8677c839e8

Wybór projektu zależy od indywidualnych preferencji Inwestora, zasobów finansowych jakimi dysponuje oraz wymagań jakie Inwestor postawił sobie przy planowanej budowie.

 
Fundamenty
 
Stopy fundamentowe  Ławy fundamentowe  Płyta fundamentowa

                                                                                                           

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId883978cd65

Stopy fundamentowe idealnie nadają się pod domki letniskowe, letnie, jak i całoroczne oraz niektóre mieszkalne do 70 m2. Czas wykonania stóp fundamentowych 15, 25, 35 o zbrojonym członie głównym z szpilą kotwiącą wynosi ok. 5-8 godz. Natomiast stopy fundamentowe wiercone w grunt, a na nich płyta zelbetowa zbrojona o gr. 15-25 cm- czas wykonania wynosi ok. 2-4 dni.

Ławy fundamentowe są najbardziej popularne, stosuje się się w domach mieszkalnych powyżej 70 m2. Ławy mają od 25-60 cm gr. ścianki zbrojone poczwórnie (góra i dół) drutem żebrowanym plus druty rozdzielcze z rozprowadzonymi przewodami instalacyjnymi, elektrycznymi, gazowymi, wodnymi, ewentualnie co i cw itd. Posiadające izolację przeciw wilgociową, jak i termiczną z odpowiednich materiałów: folia kubełkowa, styropian w zależności od wielkości, jak i uzgodnień- 5-20 cm. Czas wykonania od 4-6 dni.

Płyta fundamentowa- powszechnie stosowana w miejscach o bardzo trudnych warunkach glebowych. Zbrojona od 35-50 cm zbrojenie wzdłużne, jak i poprzeczne wraz z belkami, izolacją oraz ociepleniem, istalacjami, ogrzewaniem podłogowym przystosowanym do komina z płaszczem wodnym, jak i również piec dowolnego rodzaju. Czas wykonania od 6-10 dni.

    Konstrukcja Budynku


Konstrukcja drewniana szkieletowa MASYWNA  z LITEGO DREWNA wzmacniana płytą OSB.
Konstrukcja suszona CZTEROSTRONNE obrabiana

Konstrukcja ścian  Konstrukcja stropów  Konstrukcja dachu

 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdd1c4c3749b

Konstrukcja ścian zewnętrznych- masywna, z litego drewna, nośna konstrukcja drewniana o szerokości od 150 mm do 250 mm oraz grubości od 50 mm do 70 mm, ze względu na rodzaj elewacji płyty poszycia zewnętrznego stosuję się paro- i wiatroizolacją, w kolejności zależnej od materiału użytego na elewacji, izolację stosuje się na całej powierzchni ścian zewnętrznych, cała powierzchnia konstrukcji jest pokrywana również 12 mm płytą wiórową OSB, dodatkową izolację tworzą wełna mineralna/ elewacyjną tworząca rdzeń izolacji cieplnej i akustycznej oraz 15 mm płyty izolacji cieplnej wykonane ze stabilizowanego styropianu, stosowane jako dodatkowe ocieplenie oraz podkład dla tynku/ pianka poliuretanowa tworzącą rdzeń izolacji termicznej oraz wodnej, całość od strony wewnętrznej zakończona jest 12,5/15 mm płytą gipsowo-kartonową na stelażu ze szpachlowanymi połączeniami/ boazerią drewnianą. między wełną a deskami zostawiami przestrzeń wentylacyjną.

Konstrukcja stropów- z litego drewna, suszonego komorowo, czterostronnie struganego z fazowanymi krawędziami,belka stropowa 5x25cm , legary 5x5cm co 40 cm, od dołu konstrukcji stropu stosuje się płytę konstrukcyjną 12,5/15 mm gipsowo-kartonową lub deski, na co kładzie się folię paroizolacyjną, jako rdzeń izolacji cieplnej i akustycznej stosuję się 20cm wełnę mineralną, na belki stropowe uszczelnione z przewiązkami, kładzie się płytę OSB 22 mm, na całość z użytkowym poddaszem można położyć wykładzinę, deskę podłogową, panele lub inne.

Konstrukcja dachu- rodzaj drewnanej konstrukcji nośnej dachu zależy od kształtu dachu, odległości między ścianami zewnętrznymi, kąta nachylenia połaci dachowej oraz ciężaru pokrycia dachowego. Drewno na taką konstukcję jest również suszone komorowo, czterostronnie strugane ma z fazowane krawędzie oraz jednakową grubość. Pod 12,5 /15 mm płytami kartonowo-gipsowymi lub deskami stosuje się folię paroizolacyjną, następnie 250 mm wełnę mineralną tworzącą rdzeń izolacji cieplnej i akustycznej. Strony zewnętrzną konstrukcji dachu obija się 12mm płytami wiórowymi OSB 3. Kolejno na to idzie wiatroizolacja, membrana wysokoparoprzepuszczalna, kontrłaty drewniane 2,5/5 cm, łaty drewniane 4/5 cm. Całość pokrywamy blachodachówką, dachówką ceramiczną itd.

Kompleksowa impregnacja Dodatkowa impregnacja po zmontowaniu konstrukcji

 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIda36b81068e

Drewno konstrukcyjne- jak każdy materiał, który jest naturalny podlega biodegradacji. Konstrukcje z drewna są narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych, mikroorganizmów tj. bakterie, grzyby czy owady. Również ogień stwarza duże zagrożenie. Można temu zapobieć stosując odpowiednie środki ochronne. Drewno przed imprgnacją powinno być odpowiednio przygotowane, jego wilgotność nie może przekraczać 25%. Stosując impregnację, trzeba pamiętać o tym, że przerwy między nakładaniem impregnatu kolejnymi warstwami powinny wynosić co najmniej 4 godz. Natomiast największą ochronę przed ogniem stanowi drewno czterostronnie strugane. Również tak przygotowany materiał najefektywniej przyjmuje impregnat.

Tarasy i Zadaszenia

Taras                  Wiaty                Zadaszenia

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdd4c78d5abb
 

Taras: Nawierzchnia tarasu, musi być wykonana z materiału odpornego na mróz, zmiany temperatury, nienasiąkliwego i o szorstkiej powierzchni (antypoślizgowej). takie warunki spełniają między innymi gres, terakota, płyty kamienne i betonowe, klinkier, drewno egzotyczne i kompozyty drewniane. Taras może być wykonany: na gruncie- tzw. taras naziemny- wykończony utwardzoną nawierzchnią (z drewna, drewnianych kompozytów, kamienia, ceramiki czy też betonu), nad gruntem- najczęsciej tworzy go płyta spoczynkowa na belkach podpartych słupami, zwykle jest to konstrukcja drewniana lub żelbetowa, nad pomieszczeniami domu- (nad piwnicą, garażem itp.) taras tworzy, wtedy również funkcję stropodachu, dlatego też niezbędna jest warstwa izolacyjna tworząca ochronę przed wodą, a jeśli pomieszczenie jest ogrzewane to także ocieplenie (wełną mineralną, styropianem).

Wiaty: Są to obiekty nie posiadające ścian bocznych lub posiadające jedną, dwie albo trzy ściany. Najczęściej spotykane są wiaty bez ścian bocznych lub z trzema ścianami. Parametry geometryczne zależne są od naszych upodobań, badź celu przeznaczenia. Dzielą się na: ogrodnicze, gospodarcze, samochodowe, magazynowe, bądź też przystankowe, rowerowe, jak i handlowe.

Zadaszenia: dzielimy ze względu na zastosowany do produkcji materiał, mogą być między innymi: drewniane, z płyt poliwęglanowych, z gontu bitumicznego, blachodachówek, dachówek itd. oraz z żywych roślin. W przypadku tarasów jednym z najbardziej popularnych jest zadaszenie drewniane.

Ścianki Działowe

 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIda9d3fd8e08

Ściany wewnętrzne konstrukcyjne- przeważnie występują o grubości 180 mm, między słupkami 5/15 cm, znajduje się 150 mm wełna mineralna, obustronnie obłożone 12,5 mm płytą kartonowo- gipsową

Ścianki działowe- przeważnie o grubości 80 mm z wełną mineralną 5 mm, między słupkami drewnianymi 5/5 cm, obustronnie obłożone płytą kartonowo-gipsową 12,5 mm.

Pokrycie Dachu
Blacho-dachówka      Dachówka ceramiczna     Gont bitumiczny

 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIddb1fc00b8d

Przy wyborze pokrycia dachowego należy wziąć pod uwagę konstrukcję wieźby dachowej, a przede wszystkim nachylenie dachu oraz nosność wieźby.

Blacho-dachówka- najpopularniejszym materiałem lekkich pokryć dachowych ( masa ok. 4-12 kg/ m2 ) jest wszelkiego rodzaju blacha, blacho-dachówka, blacha trapezowa czy płaska. Można nią kryć dachy o kącie nachylenia 3o do 90o. Do krycia płaskich dachów o nachyleniu 3o, stosuje się blachę płaską lub trapezową. Natomiast chętnie wybieranymi blachodachówkami można pokryć dach o minimalnym nachyleniu 9o. Decydując się na bardziej płaski dach, można go również pokryć arkuszami blachodachówki, trzeba wtedy przygotować pod nie sztywne poszycie z desek, sklejki wodoodpornej, płyt wiórowych OSB oraz obłożyć papą.

Dachówka ceramiczna- waga wacha się między 40-80 kg/m2. Jest najcięższym materiałem stosowanym do pokrycia dachu. Układana jest na dachu o spadku powyżej 20o ( przy małym nachyleniu istnieje możliwość, że dach może przeciekać). Nie nadaje się zbytnio na dachy zbyt strome, powyżej 45o, ponieważ jej mocowanie jest zbyt pracochłonne. Dodatkowo pod ceramikę trzeba wykonać odpowiednio wytrzymałą więźbę.

Dachówka betonowa- jest lżejsza od ceramicznej, waga od ok. 35-50 kg/m2. Zalecane nachylenie dachu 22-60o. Przy dodatkowym uszczelnieniu możliwe są jeszcze większe spadki.

Gont bitumiczny- można stosować na dachach i minimalnym kącie nachylenia 12o, należy wówczas ułożyć jako pierwszą warstwę papy podkładowej, żeby zachować szczelność pokrycia. Do pokładu pokrycia bezpośrenio można je mocować przy koncie nachylenia powyżej 20o.

Obróbki metalowe Membrany izolacyjne Orynnowanie

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId7a9d5ff4e1

Obróbki- mają za zadanie uszczelnić pokrycie dachowe, zapewnić prawidłowe odprowadzenie wody oraz zabezpieczyć przed wiatrem, przeważnie mają one 6mb długości i do grubości. W skład obróbek wchodzą: gąsiory, wiatrownice górne i standardowe, rynna koszowa, pas nadrynnowy i podrynnowy, obróbka kominowa górna i dolna, śniegołap, obróbki przyścienne.

Membrany izolacyjne- to jedno- lub dwuwarstwowe izolacyjne powłoki o otwartej strukturze dyfuzyjnej, produkowane są z polietylenu twardego i miękkiego, polipropylenu i poliestru. Zazwyczaj ich główną warstwę tworzy włóknina. Posiadają bardzo dobrą przepuszczalność pary wodnej, jednocześnie woda nieprzesiąka przez nie gormadząca się w przestrzeni wentylacyjnej pod przykryciem dachowym.

Orynnowanie- najważniejszym czynnikiem, który decyduje o orynnowaniu jest efektywna powierzchnia dachu- powierzchnia, którą trzeba odwodnić. Do wyboru są systemy z rynnami o różnym przekroju: półokrągłym, półeliptycznym, trapezowym, kwadratowym, prostokątnym, imitującym gzyms. Orynnowanie może być wykonane z różnych materiałów, rynny mogą być: z PVC, stalowe, z tytan-cynku, miedziane, aluminiowe oraz drewniane.

PRZEWÓD KOMINOWY
Komin SCHIEDEL          Komin PRESTO           Komin KONEKT

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId0fd033c8a9

Aby komin funkcjonował prawidłowo, musi być szczelny, zapewniać odpowiedni ciąg, umożliwiający skuteczne odprowadzanie spalin, w przypadku kanałów wentylacji grawitacyjnej- odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach. Może stanowić obudowę kanałów dymowych, spalinowych oraz przewodów wentylacyjnych. Również może osłaniać rurę odpowietrzającą instalację kanalizacyjną oraz doprowadzać powietrze do palenisk typu zamkniętego. W skład systemu kominowego wchodzą: pustaki keramzytobetonowe, szamotowe przewody kominowe, szamotowy trójnik spalin, trójnik wyczystkowy, ściek kondensatu; izolacja z wełny mineralnej, kit kwasopodobny do łączenia przewodów kominowych, drzwiczki wyczystkowe, kratkę przewietrzającą, płytę czołową, uchwyty płyty oraz mankiet lub stożek z pokrywą szybu.

OKŁADZINA ZEWNĘTRZNA
Elewacja w tynku  Kompozycja Drewno-Tynk   Elewacja drewniana
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId251b0f7442

Elewacja w tynku: najczęściej stosowane tynki do tynkowania elewacji zewnętrznej to tynki cienkowarstwowe tj. tynk akrylowy, silikatowy, mineralny i silikonowy. Mają one bogatą kolorystykę i różnorodność faktur. Ich granulacja wynosi od 1 do 5 mm. Nakładane są jedną warstwą o grubości 2-10 mm na płycie styropianu i wełny mineralnej.

Elewacja w kompozycji drewno -tynk: najczęściej zestawia się deski elewacyjne z systemami ociepleń ETICS, czyli z sąsiadującym tynkiem ułożonym na płycie styropianu lub wełnie mineralnej. Drewno może też tworzyć połączenie z cegłą, płytami ceglanymi, płytami elewacyjnymi. Obecnie wartswa ocieplenia musi mieć grubość 15-25 cm. Jest różnica między wartswami ocieplenia pod tynkiem i pod drewnem. Współczynnik przenikania ciepła U nie może być mniejszy niż 0,25 W/ (m2K), aby zbilansować różnicę trzeba: zwiększyć grubość ocieplenia pod tynkiem o grubość desek elewacyjnych i listew dystansowych lub pod częścią elewacji drewnianej zastosować materiał ociepleniowe o niższym współczynniku λ, niż pod tynkiem.

Elewacja drewniana: może być drewniana lub też z termodrewna lub laminatu HPL. Między elewacją z desek a izolacją, musi być szczelina wentylacyjna. Zapobiegnie to zaleganiu wilgoci i rozwojowi pleśni na deskach. Szerokość szczeliny to zazwyczaj 20 mm. Miejsca, gdzie są wloty i wyloty powietrza do szczeliny muszą być osłonięte siatką chroniącą przed owadami i myszami.

STOLARKA DRZWIOWA ZEWNĘTRZNA
Drzwi drewniane   Drzwi powlekane   Drzwi aluminiowe

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId9792b8e077

Można je podzielić ze względu na rodzaj zastosowanego materiału: stalowe, aluminiowe, z tworzywa sztucznego, z włókna szklanego, czy też z drewna.

Drzwi drewniane: na ogół wybierane jest drewno liściaste tj. dąb czy mahoń, ale również iglaste tj. sosna czy świerk. Podstawową zaletą tego surowca jest duża wytrzymałość oraz bardzo dobra izolacja termiczna. Posiadają też małą rozszerzalność termiczną. Drewno powinno być odpowiednio przesuszone oraz pozbawione sęków i innych wad, mogących zmniejszyć ich stabilność. Ościeżnice wykonuje się z litego drewna, trójwarstwowo klejonego. Mogą też być stalowe, gdy całe skrzydło drzwi jest drewniane. Drewno jest odpowiednio z polerowane, zaimpregnowane, lakierowane. Stosuje się specjalne farby i emalie. Czasami są oklejone winylem lub fornirem. Skrzydło drzwi wykonuje się z płyt, które mogą być wypełnione materiałem o właściwościach izolacyjnych tj. pianka poliuretanowa czy styropian.

Drzwi PCV: z polichlorku winylu. Zazwyczaj mają ościeżnicę z tworzywa sztucznego wzmacnianą aluminiowymi wkładkami. Skrzydło wykonane jest z tłoczonej płyty posiadającej wzmocnienia boczne. Takie drzwi uszczelniane są pianką poliuretanową, wentylowane. Aby poprawić parametry techniczne dokłada się do nich elementy ze stali ocynkowanej lub aluminium. Wypełnienie wykonuje się z płyt wytłaczanych przeważnie z paneli PCV, ale czasem również z blachy aluminiowej, płyty MDF i szkła. Najlepszą opcją wykończenia jest folia akrylowa oraz okleina PCV czy też malowanie farbą. Takie drzwi mają niską sztywność , czyli też słabe parametry antywłamaniowe. Mają za to bardzo dobre parametry akustyczne i termiczne.

Drzwi stalowe i aluminiowe: mają ościeżnicę o profilu aluminiowym. Skrzydło drzwi wykonane jest z profili z odpowiednią wkładką termowizyjną. Aby poprawić ich parametry techniczne można spróbować wypełnienie pianką poliuretanową, styropianem lub wełną mineralną. Wykończone są po przez malowanie proszkowe. Drzwi aluminiowe, jak i stalowe są bardzo odporne na czynniki mechaniczne, dlatego tworzy się z nich elementy antywłamaniowe. Natomiast mają słabszą izolację termiczną, jak i akustyczną.

Drzwi z włókna szklanego: Posiadają ościeżnicę dębową, same skrzydło stworzone jest z płyty z drewnianą ramą. Całość obłożona jest prasowanymi włóknami szklanymi z fakturą imitującą drewno. Wypełnione są pianką poliuretanową, wykończone malowaniem farbą akrylową.

OKNA
Okna PCV okleina Drewniane  EURO z szybą zespoloną  Okna niskoemisyjne

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIda62f3460e2

Wszystkie okna i drzwi balkonowe (tarasowe) przeszklone są markowymi, cieplnie izolacyjnymi, podwójnymi szybami lub potrójnymi U = 1,0 W/m2K z izolacyjną ramką dystansową.

Parapety wewnętrzne drewniane Parapety zewnętrzne drewniane Metalowe

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdd3e0408deb

Parapety stalowe ocynkowane wykonywane są z blachy grubości 0,55-1 mm. Mogą mieć szerokość od 9 do 40 cm i długość nawet do 6 mb. Parapety aluminiowe z blachy aluminiowej o grubości ok. 1,5 mm. Parapety plastikowe, wykonane z twardego lub piankowego PVC. Parapety zewnętrzne klinkierowe komponowane są z płytek i kształtek klinkierowych o różnej grubości, formie i kolorze. Parapety z piaskowca lub granitu, o szerokiej gamie kolorystycznej. Parapety z konglomeratu powstają z drobno zmielonego kamienia naturalnego oraz żywicy. Natomiast parapety drewniane stanowią doskonałe dopełnienie drewnianego domu.

INSTALACJE WEWNĘTRZNE
Instalacje wodne i kanalizacyjne        Instalacje elektryczne

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdead17424e6

Instalacje kanalizacyjne, instalacje ciepłej i zimnej wody wykonane są od górnego poziomu fundamentu i prowadzone są do poszczególnych urządzeń sanitarnych, zgodnie z dostarczonym projektem instalacyjnym. Instalacje kanalizacyjne, instalacje ciepłej i zimnej wody zakończone są modułami dla poszczególnych urządzeń sanitarnych. Wszelkie instalacje wykonane są w systemie rur z tworzywa sztucznego i wyposażone są w odpowiednią izolację cieplną. Kompletna instalacja elektryczna wykonana jest od górnego poziomu fundamentu, włącznie z wyłącznikami i gniazdami wtykowymi. Częścią instalacji elektrycznej jest instalacja domowej skrzynki rozdzielczej i jej przyłączenie do głównych domowych przewodów zasilania energią elektryczną.

OCIEPLENIE

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIda501fef85f

Ściany wewnętrzne konstrukcyjne - stosuje się przeważnie 150 mm wełna mineralna, tak samo przy ocipleniu więźby dachowej, natomiast w ścianach działowych - wełnę mineralną o grubości 5mm.

 

MEMBRANY IZOLACYJNE ORAZ FOLIE
Folie izolacyjne        Paro-przepuszczalne           Wiatro-izolacja

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId9bbc902c23

Folie budowlane są obecne na każdej budowie. Zależnie od rodzaju i przeznaczenia, układa się je w różnych miejscach konstrukcji domów - od fundamentów, przez stropy, ściany, aż po dach.

Membrany dachowe - co istotne - można układać bezpośrednio na ociepleniu, bez dodatkowej szczeliny. Do przewietrzania konstrukcji dachu wystarczy pusta przestrzeń, utworzona między membraną a ułożonym na ruszcie z łat i kontrłat pokryciem dachowym. W takiej sytuacji, bez obaw o zawilgocenie, materiał ocieplenia może stykać się z membraną, nie może jej jednak wypychać na zewnątrz.

Do ochrony przed skutkami zawilgocenia warstwy izolacji termicznej parą wodną napływającą z wnętrza domu, wykorzystuje się - układane od strony poddasza - folie paroizolacyjne.

Na ścianach stosuje się zarówno wiatroizolację, jak I paroizolację w kolejności zależnej od rodzaju elewacji domu.

STOLARKA DRZWIOWA WEWNĘTRZNA
Drzwi drewniane          Drzwi okleinowane

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdb57ea81082

Oferta rynkowa drzwi wewnętrznych jest bardzo szeroka. Producenci prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to nowych materiałów, kombinacji wzorów i kolorów. Poza budową i rodzajem wykończenia powierzchni, drzwi wewnętrzne różnią się sposobem otwierania.

PODŁOGI
Drewniana               Panel lub glazura        Techniczna OSB

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId3434d4b3b7

Na ubitym gruncie stosuję się zagęszczoną podsypkę piaskowo-gruzową, na którą idzie zatarty beton. Beton obłożony jest podwójnie papą, na którą idzie 5 cm styropian pokryty folią budowlaną. Na folii stosuje się wylewkę cementową zbrojoną przeciwkurczowo siatką. Bezpośrednio na wylewce można zamontować różnego rodzaje pokrycia podłóg: 22mm płytę wiórową OSB 3, 22 mm deskę podłogową, kamień, posadzkę ceramiczną, tworzywa sztuczne czy też panele podłogowe.

KLATKA SCHODOWA

Prosta z podestem        Klatka zabiegowa        Inne

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId4821c868fb

Schody drewniane wybieramy często nie tylko jako sposób na komunikację między kondygnacjami, ale jako atrakcyjny element aranżacji wnętrza, zwłaszcza, jeśli umieścimy je w salonie lub w otwartym holu.

Układ schodów w klatce schodowej, w zależności od ich kształtu w rzucie poziomym:  schody proste jedno-, dwubiegowe ; schody dwubiegowe powrotne ; schody trój- lub czterobiegowe łamane ; schody zabiegowe ; schody wachlarzowe ; schody kręte ; schody rozdzielne (w kształcie litery T).

OKŁADZINA WEWNĘTRZNA ŚCIAN
Płyta Katron- Gips  Okładzina drewniana  Panele ścienne lub glazura.

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdd739a8ad38

Okładzinę wewnętrzną ścian można wykonać z materiałów zależnych od upodobań inwestora. Parametry izolacji termincznej, paro-izolkacji oraz wiatro-izolacji będą dostosowane do wybranego rodzaju okładziny wewnętrznej.

INSTALACJE GRZEWCZE C.O. C.W
Kominek grzewczy      Piec na EKO groszek      Piec elektryczny        Piec Gazowy

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdd4203653e2

Instalacja systemu centralnego ogrzewania wykonana jest z tworzywa sztucznego (wyposażonego w odpowiednią termoizolację) w oparciu o dostarczony projekt instalacyjny.

Instalacja Odgromowa 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId389b8381f1

Instalacja odgromowa, która wchodzi w skład instalacji elektrycznej domu, odpowiedzialna jest za ochronę obiektu przed porażeniem wynikającym z wyładowań atmosferycznych. Najczęściej instalowana jest w budownictwie mieszkalnym oraz wszędzie tam, gdzie przebywa dużo ludzi.

DODATKOWO W PAKIECIE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId0fb990f825

Budownictwo energooszczędne – technologie w budownictwie, pozwalające na zmniejszenie energochłonności budynku przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu cieplnego użytkownikom.

Biały montaż  Malowanie ścian  Układanie płytek kuchnia i łazienka

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdb01074b2f9

Biały montaż obejmuje podłączenie umywalek, wanien, brodzików, sedesów i innych elementów ceramicznych oraz armatury kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody w konkretnych punktach odbiorczych. Malowanie ścian wykonywane kompleksowo dla klienta budującego w stanie pod klucz tak samo, jak układanie płytek zarówno w kuchni, jak i w łazience.

GŁADZIE WEWNĘTRZNE NATURALNE

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProIdb9bd95c70a

Położenie gładzi gipsowej związane jest z rodzajem podłoża. Gładź gipsowa jest powszechnie stosowana w przypadku wykańczania wspomnianych wcześniej płyt gipsowo-kartonowych, ale nie tylko. Jest ona również nanoszona na podłoże betonowe, podłoże wykonane z keramzytobetonu silikatów.

Gładzi gipsowej nie zaleca się stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, ponieważ w efekcie mogą powstać nieodwracalne odkształcenia i zmiany parametrów wytrzymałościowych. Ważne jest również to, że gładź gipsowa powoduje korozję stali, dlatego elementy stalowe trzeba zabezpieczyć środkami antykorozyjnymi.

TRANSPORT ELEMENTÓW
Transport materiałów oraz grupy montażowej na miejsce budowy
(50 km bezpłatnie od Firmy)

Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.arex-domy.pl/4-stan-pod-klucz#sigProId24c73fa681