Święta. Magiczny czas. Z pewnością zastanawiasz się, jakie dekoracje wybrać w tym roku, żeby Twój dom wyglądał oryginalnie i by było w nim czuć wyjątkowy, świąteczny klimat. Podpowiadamy, jak udekorować dom na Święta.

Przystrojona choinka i blask świec, bez nich nie wyobrażamy sobie Świąt. Aby rozświetlić wigilijny stół, warto postawić na nim kilka świeczników, szklanych lub z porcelitu. Oryginalną ozdobą, która olśni wnętrze, będzie też lampion. Bardzo dobrze prezentujący się nie tylko na stole, lecz także komodzie czy parapecie. Jeżeli wybierzesz duży lampion, postaw go przed wejściem do domu. W ten sposób oświetli on drogę Twoim gościom.

Obrus jest najważniejszym elementem wigilijnej kolacji. To taki, śmiało możemy powiedzieć - bohater wieczerzy. Wbrew przekonaniom, obrus nie musi być biały, może być kolorowy, okrągły lub prostokątny. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Bieżnik to również super pomysł. Podkreśli on urodę stołu, która do tej pory skrywała się szczelnie pod obrusem.

Twoja ulubiona kanapa w bardzo prosty sposób może zyskać bożonarodzeniowy wygląd. Wystarczy położyc na niej kilka miękkich poduszek z poszewkami w świąteczne wzory choinek lub gwiazdy betlejemskiej, a efekt będzie niesamowity. To bardzo prosta czynność, a nadająca klimatu wnętrzu, w którym się znajduje.

Okna także możemy udekorować. Możemy założyć roletę ze spadającymi płatkami śniegu. Nawet, jeśli za oknem akurat nie widać spadających płatków śniegu, to i tak może ona wyglądać świątecznie i bardzo efektownie. Poza tym, śmiało możemy założyć zasłony, na których widoczne są świateczne elementy, np. bombki, choinka, a nawet Mikołaj.

W Świeta Bożego Narodzenia wyjmijmy z kredensu elegancką porcelanę, na której zjemy wigilijną wieczerzę. Leniwe świąteczne popołudnie najlepiej spędzić, popijając gorącą czekoladę, albo herbatę z sokiem malinowym. Do tego idealnie nadają się kubki ze świętym Mikołajem, śnieżynkami lub bałwankami. Stanowią one również świetny pomysł na prezenty dla naszych bliskich.

A co powiecie na figurki? To idealna świąteczna dekoracja, zwłaszcza Aniołki. Nie tylko rozśpiewane, grające na trąbce anioły, lecz także renifery są symbolem radości Bożego Narodzenia. Możemy je ustawić w dowolnym miejscu w salonie, jak i również powinny znaleźć się na naszym stole wigilijnym. To także świetny pomysł na prezent świąteczny.

To tylko kilka pomysłów na dekoracje świąteczne naszych domów. Z pewnością, jeśli tylko poruszymy naszą wyobraźnię, stworzymy w naszych czterech ścianach w te Święta oryginalny i magiczny klimat.