Kuchnia. Serce każdego domu. To tam wspólnie jemy posiłki, pijemy poranną kawę, odbywamy najważniejsze rozmowy, a także przyjmujemy gości. Warto, więc zadbać o to, by ta przestrzeń była wygodna, użyteczna, dobrze zaaranżowana, a dodatkowo prezentowała się nowatorsko i wyjątkowo.

 

Nie łatwo urządzić kuchnię. Zabierając się do aranżacji kuchni, nie zawsze mamy w głowie gotowy obraz tego, jak nasza wymarzona kuchnia powinna wyglądać. Zazwyczaj jest to ogólna wizja naszych oczekiwań, co do koloru ścian czy poszczególnych elementów wystroju, jak na przykład wyspa kuchenna lub lodówka z kostkarką. Bez względu na to, czy urządzasz swoją nową kuchnię czy też remontujesz starą, nie zaszkodzi wiedzieć, jakie są najnowoczesniejsze trendy w aranżacji tego jakże ważnego pomieszczenia.

Nowoczesna kuchnia winna być urządzona stylowo. Tak, abyśmy chcieli spędzać w niej, jak najwięcej czasu z rodziną oraz znajomymi. Ogromna rolę w kuchni odgrywa technologia. Stała się ona nieodłączną częścią naszej codzienności. Nasze kuchenne urządzenia powinny dotrzymywać nam kroku i nadążać za coraz szybszym tempem życia. Ważne, więc jakie sprzęty wybierzemy do naszej kuchni.

Nowoczesny piekarnik. Najważniejsze przy jego wyborze są prowadnice, w które wyposażone jest urządzenie. Powinny bez problemu się wysuwać i być solidnie wykonane. Dzięki temu, nawet przy dużym obciążeniu rusztu, będziemy w stanie w łatwy i bezpieczny sposób wyjmować z piekarnika przygotowane potrawy. Oczywiście istotny jest również jego wygląd - musi pasować do stylu naszej kuchni, cena oraz dodatkowe funkcje w jakie jest wyposażony. Kolejnym ważnym elementem jest wykończenie przedniej szyby tego urządzenia. Przednia szyba wysokiej klasy piekarników zawsze pozostaje optymalnie ciepła. Dodatkowym atutem jest możliwość zdalnego sterowania piekarnikiem.

Hitem rynku są podświetlane energooszczędne piekarniki. Pracują w niskiej klasie energetycznej, co pozwala przede wszystkim na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Niektóre z nich dysponują niezwykle przydatną funkcją automatycznego czyszczenia. Dzięki niej wreszcie bez trudu można usunąć zalegający brud.

Płyta indukcyjna. Praktycznie całkowicie wyparła zwykłe kuchenki gazowe. Dzięki szklanej powierzchni łatwo się je czyści, intuicyjne rozstawienie pokręteł ułatwia pracę, a my przy jej włączaniu nie musimy wykonać żadnych dodatkowych ruchów oprócz naciśnięcia odpowiedniego przycisku.

Przy urządzaniu nowej kuchni lub też gruntownym remoncie bardzo ważny jest zakup okapu. Pomaga nam utrzymać kuchnię w porządku, bez zapachu wczorajszego obiadu i tłustych plam na płytkach. Ważne jest to, by był wydajny. Dobrze też, gdy jest wyposażony w filtr tłuszczowy oraz oświetlenie LED, które wprowadza przyjemny nastrój i pomaga w tworzeniu niepowtarzalnego klimatu. Bardzo modne ostatnio są okapy wyspowe montowane do sufitu. Nie tylko idealnie wykonują swoje obowiązki, ale też genialnie się prezentują i nadadzą naszej kuchni niepowtarzalnego stylu.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć zmywarki. Dla niektórych nie jest ona sprzętem niezbędnym, ale niemal wszyscy jej użytkownicy zgodnie potwierdzą, że życie z nią jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. To urządzenie nie tylko zaoszczędzi nasz czas, pieniądze i wodę, ale także odciąży nas z nielubianego przez wiele osób obowiązków. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na gabaryty sprzętu, klasę energetyczną oraz ilość zużywanej wody. Poza tym zmywarka powinna być cicha, a przy myciu naczyń nie powinna zostawiać plam i zacieków.