Wnętrze naszego domu możemy udekorować na tysiące sposobów. Dodatków i akcesoriów na rynku jest ogrom, dlatego bez żadnego problemu dopasujemy dodatki do stylu, w jakim urządzony mamy dom lub mieszkanie. Jest jednak jeden dodatek, który tak naprawdę pasuje do każdego stylu - to kwiaty. Kwiaty wnoszą do mieszkania dobrą energię. Okazuje się, że kilkudniowa obecność w ich towarzystwie ma na nas zbawienny wpływ. Jednak by odpowiednio udekorować nimi nasze cztery kąty, musimy stosować się do pewnych zasad.

 

Któż z nas nie kocha kwiatów? Kwiaty bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie, dzięki nim mamy większą energię i chęć do działania. Nieistotne to, czy są to cięte kwiaty czy w doniczce - idealnie ożywiają wygląd pomieszczenia lub bezbarwny kącik, w którym się znajdują. Aby jednak jak najdłużej cieszyły nas wzrok, musimy o nie odpowiednio dbać. Dotyczy to również odpowiedniego przemyślenia wyboru doniczek, w jakich będziemy je sadzić. Dobrze by było, aby doniczki w jednym pomieszczeniu były tego samego koloru i by stały w widocznych miejscach, bowiem ucieszą oko kożdego domownika, jak i gościa.

Starajmy się zawsze wybierać kwiaty do koloru naszych wnętrz. W stonowanych pomieszczeniach pięknie będą się prezentowały kwiaty żółte i białe, w szarych idealne będą kwiaty o wyrazistych kolorach, w ciemnych zaś strzałem w dziesiątkę będą kwiaty o barwie zielonej.

Salon jest idealnym miejscem dla kwiatów, które pochłaniają zanieczyszczenia i dodatkowo oddają powietrzu wodę pobraną z ziemi. Takie naturalne nawilżacze sprawdzają się znakomicie w okresie grzewczym. Przykładem może być tutaj figowiec lub daktylowiec.

W kuchni, obok ziół w doniczkach - tak przydatnych podczas przyrządzania posiłków - swoje miejsce powinny znaleźć cięte kwiaty. Dodatkowo ustawione w pięknych wazonach podkreślą wnętrze naszej kuchni. Wybór ciętych kwiatów wedle własnych przykonanń oraz upodobań, jednak należy pamiętać, że swoja kolorystyką powinny pasować do stylu, jaki mamy w kuchni.

Łazienka. Jeśli mamy łazienkę z oknem, idealnie do niej nadają się kwiaty doniczkowe, takie jak figowiec czy zawsze piękne paprocie.

Przedpokój to pomieszczenie, w którym dostęp światła jest dość mocno ograniczony. Wybierzemy tutaj takie rośliny, które lubią półcień, a nawet lekki cień, przykładowo bluszcz. Należy pamietac, że w czasie wzrostu roślinom w półcieniu należy zapewnić odpowiednio wilgotne podłoże. Większość powinno się podlewać wtedy, gdy powierzchnia ziemi w doniczce jest sucha.

Wspaniały efekt dekoracyjny uzyskamy dzięki pogrupowaniu roślin o odmiennym pokroju, kolorze i ulistnieniu. Dodatkowym atutem będzie wytworzenie korzystnego dla nas mikroklimatu. Cudnie wyglądają również połączone ze sobą doniczki w tym samym kolorze, ale o róznych kształtach. Jeżeli któraś z naszych roślin zacznie kwitnąć, koniecznie ustawmy ją przed lustrem - w ten sposób ilekroć na nią spojrzymy, będziemy mieć  wrażenie, że jest jeszcze większa i jeszcze bardziej dekoracyjna. 

Choć chyba wszyscy z nas lubimy kwiaty, znajdzie się z pewnością ktoś, kto nie jest ich zwolennikiem w rzeczywistości. Wtedy można pokusić się o piękne i nowoczesne tapety ze wzorami kwiatów. Tapety - tak jak kiedyś - stają się coraz bardziej popularniejsze, a te z motywami kwiatów wyglądają bardzo efektownie na ścianach. No i oczywiście nie wymagają szczególnej dbałości tak jak żywe kwiaty.